סקירה כללית

העיצוב נמצא בלבו של המותג VitrA. על מנת לעמוד בחובת החדשנות ולהבטיח את המעבר של אלפי שנים של תרבות טורקית של קרמיקה ומרחץ אל המאה ה-21 , VitrA הקימה צוות של מעצבים שמשימתם היא לסייע בפיתוח כיוונים חדשים בעיצוב ריצוף וחדרי אמבטיה. עבור VitrA, לא מדובר בחווייה רגעית של יצירתיות חולפת, אלא  בבנייה ותחזוקה של עולמות עיצוב ברי-קיימא והרמוניים. באמצעות גישה זו, Vitra זכתה להכרה בינלאומית עבור האסתטיקה השאפתנית שלה ורעיונותיה ומושגיה המוגדרים היטב. הכרה זו התבטאה במשך השנים בקבלת פרסי העיצוב היוקרתיים ביותר בעולם. להלן סקירה של השותפים הוותיקים של VitrA.

צוות העיצוב של VitrA.

Defne Koz

מעצבת המוצרים ומעצבת הפנים הטורקית Defne Koz חייה ועובדת בין מילאנו לשיקגו. בעבודתה עבור VitrA היא הצליחה להעביר את מורשת אריחי הקרמיקה הטורקיים למאה ה -21. בהשראת הצבעים והמוטיבים המסורתיים של האריחים הטורקיים, היא פיתחה עבור הסדרה İznik, על שם בירת החרסינה במאה ה-17, גרסה מסוגננת מאוד של מוטיבים אלה. אריחי 4D, דוגמה מושלמת של המשימה ש-VitrA לקחה על עצמה לשאוב השראה מהעבר, זיכו את החברה בפרס עיצוב Red Dot בשנת 2006.

www.defnekoz.com

 

Dima Loginoff

Dima Loginoff, המתגורר במוסקבה, הנו בעל כישרונות רבים וסגנון ייחודי ונועז במשחקיו עם חומרים וצורות. ב-2011, VitrA הציגה חמש מיצירותיו בקולקציות האריחים Dolls, African Dots, Lace Story, Blossom ו-Fancy Line. 

www.dimaloginoff.com

İnci Mutlu

İnci Mutlu, שעיצבה את המותג Piu Due עבור VitrA, ידועה בסגנונה העוצמתי והנזיל המקרין אווירה חיובית. המעצבת הטורקית, המתגוררת במילאנו, משתתפת באופן קבוע בתערוכות עיצוב בינלאומיות. עבודתה עבור מותגים מובילים בשוק העולמי מתפרסמת לעתים קרובות במגזינים החשובים בתחום.

www.incimutlu.com

Matteo Thun + Partners

האדריכל Matteo Thun הוא אחד המעצבים האיטלקים החשובים. הוא שיתף פעולה עם Ettore Sottsass והיה אחד המייסדים של קולקטיב העיצוב האיטלקי המפורסם בממפיס בשנות ה-80. מאז שהקים את הסטודיו שלו בשנת 1984, Matteo Thun נגע בכל דבר, החל מברזים למלונות, עם דגשים על אסתטיקה ועל קיימות כלכלית וטכנולוגית. עבור VitrA, הסטודיו שלו יצר את הסדרה Water Jewels – אגנים מאוד דקורטיביים, אך גם פרקטיים.

www.matteothun.com

NOA

הסטודיו הגרמני לעיצוב תעשייתי NOA, שנוסד על ידי Michael Lammel ו-Bertrand Illert, תכנן בין השאר עבור VitrA את הסדרות V-care, T4, Shift, S50 ו-S20. הסטודיו הטמיע היטב את הפילוסופיה של VitrA כשיצר חדרי אמבטיה ומרחבי מגורים הנותנים חשק לעצור וליהנות.

www.noa.de

Ross Lovegrove

Ross Lovegrove הוא אחד המעצבים המרתקים ביותר של המאה ה-21, אשר זכה בפרסים רבים מספור. באמצעות טכניקות וחומרים שאפתניים הוא יוצר צורות פיסוליות ואורגניות. על פי אמונתו שרוב התשובות לעיצוב טוב נמצאות בטבע, האסתטיקה שלו מתאפיינת בצורות אורגניות בהשראת האבולוציה והמיקרוביולוגיה. Ross Lovegrove כבר הכין עבור VitrA שלוש קולקציות: MOD, İstanbul ו-Freedom. הקולקציה İstanbul זכתה ב- Wallpaper Design Award לחדר האמבטיה הטוב ביותר וגם ב- Good Design Award, ובשנת 2006 היא זכתה ב- Red Dot Award ומיד אחר כך, ב-2007, ב- Elle Deco International Design Award בקטגורית האמבטיות. VitrA קיבל לאחרונה את ה- Good Design Award עבור היצירה האחרונה של Ross Lovegrove, הסדרה Freedom. קולקציה רביעית נמצאת כרגע בהכנה.

www.rosslovegrove.com

CHRISTOPHE PILLET

מעצב רב-גוני הפועל בתחומים רבים, החל מעיצוב מוצרים, ריהוט, אדריכלות פנים ואדריכלות ועד עיצוב במה וניהול אמנותי, Christophe Pillet יוצר חפצים וסידורי מרחב עבור מותגים בעלי שם. Christophe Pillet מיצר עבור VitrA את הסדרה Memoria.

http://www.christophepillet.com/fr

 

PENTAGON DESIGN

סוכנות העיצוב הפינית מתמקדת בתחילה בעסקיו של הלקוח ובנקודת המבט של

הצרכנים ע"מ לפתח אסטרטגיה עיצובית המביאה בחשבון בו זמנית את המשתמשים, השירותים והמרחב הארכיטקטוני.

http://www.pentagondesign.fi/en

 

PILOTS DESIGN

סוכנות Amsterdam PILOTS רואה בפיתוח הטכני הכללי את המנוע העיקרי גם עבור העבודה שלה. חשוב למצוא את האיזון הנכון בין הקדמה לבין הנצחיות. לבסוף, המטרה היא ליצור ערכים בעזרת עיצוב יצירתי.