Uncategorized

טיפים לפני שיפוץ

Memoria_Elements_-_Set_02_-_01_Main_Set_Revised.jpg

לפני שיפוץ?
בדרך כלל אנחנו עורכים שיפוץ מאסיבי לא יותר מפעם או פעמיים בחיים. אז כדי למזער תקלות בדרך וחריגות מהתקציב בגלל דברים שלא חשבנו עליהם קודם, להלן המדריך למשפץ עם רשימת הארות בונות מבית elgal
שיפוץ בית הוא פרוייקט מורכב שכולנו נכנסים אליו חכמים ובדרך לרוב מגלים שהיינו יכולים להיות חכמים יותר, לפניכם כמה הארות שצריך לקחת בחשבון מראש כבר בשלב התכנון. הרבה לפני שניגשים לקבל הצעת מחיר מקבלני שיפוצים.
השקעה של זמן ומחשבה בתיכנון נכון ומוקפד תחסוך עליות , עצבים וכסף בשלב הביצוע .
בחירת קבלן
איספו תמיד בין 3-5 הצעות מחיר. לעולם אל תיקחו את הנמוכה ביותר מבין כולם או את הגבוהה ביותר. אלא את אלו שסביב האמצע שיש המלצות טובות עליהם מלקוחות שעברו תהליך דומה.
אל תקלו ראש בבחירת הקבלן המבצע זו הבחירה הכי משמעותית בפרוייקט, לא משנה מה טיב הדברים שרכשתם עבודת ביצוע ברמה ירודה פשוט תחרב את הכל .
לעיתים רבות אנשים חושבים שהם חסכו כמה שקלים ולקחו הצעת מחיר נמוכה ולאחר מכן הם משלמים על החיסכון בריבית גבוהה מאוד .
DIY- (do it yourself) – אל! תעשו זאת בעצמכם. אם אתם לא אנשי ביצוע ואין לכם את הידע, הכלים והניסיון אנו לא ממליצים לכם להיכנס לנעלי הקבלן ולפצל את העבודות בין קבלני משנה תחת הפיקוח שלכם בסוף המשאבים שתשקיעו לפצות על החוסרים יהיו גבוהים יותר מאשר אם תביאו קבלן מפתח.
רגשות- שיפוץ בית הוא תהליך במעורבות ריגשית מאוד גבוהה. אך ככל שתצליחו להיות יפחות אמוציונאליים התוצאות יהיו טובות יותר ואתם עשויים אף להנות גם מהתהליך ולא רק מהתוצאה.
פיקוח – בפרוייקט ברמות תקציב גבוהות וזמני ביצוע גבוהים ההמלצה היא לקחת מפקח חיצוני (לא מטעם הקבלן) עלות נוספת שולית שיכולה לחסוך לכם כסף רב במידה ובעיות יתחילו להיווצר.
שאלות – תהיו סקרנים , תשאלו , תחקרו … שיפוץ זה לא מדעי האטום… אם קיבלתם תשובות מעורפלות לא ברורות אל תהנהנו עם הראש כאילו שאתם מבינים. תשאלו שוב, תלמדו ותבינו בדיוק מה מתרחש.
התנהלות כספית – תחלקו את אופן הפרוייקט לתתי פרקים ותסכמו על תשלום יחסי המתאים לאותו פרק בתם גמר של כל תת פרק תבצעו תשלום לקבלן לאחר מסירת העבודה לשל אותו שלב לשביעות רצונכם
מה הסגנון שלכם? 
עם השנים גילינו שרוב האנשים לא יודעים מה הסגנון האישי שלהם. הם מושפעים מטרנדים עכשוויים נכון למועד השיפוץ שלהם מצד אחד, ומאוד חוששים להשקיע את כספם בעיצוב שימאס עליהם בעוד שנה שנתיים ואולי אף ייצא מהאופנה.
אז גם אם אינכם יודעים לומר במדויק אם הסגנון שלכם הוא: מודרני, כפרי, קלאסי או היי-טקיסטי, לרוב כן תדעו אם אתם מעדיפים סגנון נקי או עמוס , צבע אחיד או צבעוני.
הארה בונה: גם אם ממש בא לכם להיות נועזים, אם אתם לא מתכננים שיפוץ גדול נוסף לעוד 10 שנים. שיכלול החלפה של הדברים הגדולים כמו- ריצוף, חיפויי קיר, מוצרי סניטציה ומטבח לכו על בטוח ובחרו בעיצוב הקלאסי שיהיה מתאים גם בעוד 20 שנה. צבעים מונוכרומטיים וקויים מינימסליסטים נקיים בד"כ יהיו על זמניים משמע שהגירוי שייצרו יהיה מושך בעין בטווח הארוך, לעומת סגנונות נועזים שיכולים לתת גירוי עכשווי גבוהה אך לאחר חשיפה של מס רב של פעמים עלולים להימאס.
תוכלו להביע את הנועזות, הצבעוניות והטאץ' האישי באמצעות הרהיטים, חפצי ההום סטיילינג והאקססוריז הקטנים המשלימים.
אל תוותרו על ייעוץ או ליווי של אדריכל או מעצב פנים!
בין אם אתם משפצים חדר אמבטיה בלבד או את כל הבית, וגם אם התקציב שלכם אינו גדול, התועלת שתצמח לכם מייעוץ מקדים או ליווי מלא של הפרויקט עולה עשרות מונים על הכסף שאתם מרגישים שנגזל מתקציב השיפוץ שלכם.
תכנון מקדים בשיתוף בעל מקצוע מונע מצב של שטחים מתים בבית וחוסר איזון בין הרהיטים לבין החלל, פספוס של נקודות חשמל והנמכות גבס וכדומה. שלא לדבר על מגוון פתרונות האחסון והרעיונות העיצוביים שאין סיכוי שתחשבו עליהם בעצמכם
הארה בונה: השיפוצניק הוא בעל המקצוע שמוציא לפועל את התוכנית המוקדמת שתוכננה, ככל שתוכנית העבודה תהייה יותר מקצועית ברורה ומדויקת גם קבלן השיפוצים יוכל לדייק את הצעת המחיר שלו. ברגע שיש תוכנית עבודה, זה יאפשר לכם לשלוט בפרויקט מבחינה כספית ולא לגלות בהמשך כל מיני תוספות שלא נלקחו בחשבון.
זו ההזדמנות להגשים את החלומות
זה יכול להיות פרטים קטנים שעושים את כל ההבדל. משהו שתמיד רציתם ואף פעם לא היה לכם, או משהו שהיה לכם בעבר וענה על צורך מסוים שהיום אין לכם צורך בו עוד.
אנו שומעים מלקוחות חוזרים, שרכשו מאיתנו ג'קוזי לחדר האמבטיה שבמשך שנים הם לא השתמשו בו. ושהפעם הם מעדיפים אמבטיה אקרילית רגילה ולרכוש בנוסף מערכת ספא לחצר/מרפסת. יש כאלו שבוחרים לוותר על האמבטיה כי הילדים גדלו, וכיום הם מעדיפים מקלחון עם ספסל, למשל.
חלום נפוץ של הרבה אנשים הוא מוצרים משני ומשפרי איכות חיים כגון : טוחן אשפה, חימום תת-רצפתי, מפשיר אדים באמבטיה ומחמם מגבות. אלו הם הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול ביומיום.
הארה בונה: גם אם אין בתקציב שלכם כיום אפשרות לרכוש משהו שאתם חולמים עליו כמו אסלה חכמה (אסלה יפנית), מערכת ספא או מראת לד עם מפיג אדים וכדומה. אל תוותרו על הקמת תשתית לאותו המוצר כבר במהלך השיפוץ הנוכחי. מחשבה קדימה תאפשר לכם להגשים את החלום בקלות ובמהירות ברגע שתוכלו לאפשר זאת לעצמכם.
על מה לחשוב מראש ומה אפשר להשאיר לסוף
ככלל : ככל שנתכנן יותר מראש הביצוע יהיה מוצלח, יעיל וחסכוני יותר לבסוף
אל תתחילו לתכנן בלי להזמין מודד מוסמך.
אנו שומעים מהמון לקוחות שעבדו בשיטת "יהיה בסדר" וגילו תוך כדי השיפוץ שמידות הבית עליהם הסתמכו לתכנון השיפוץ לא תאמו למצב בשטח.
הם הסתמכו על תוכניות שקבלו בחוזה רכישת הדירה או על תוכניות שהוציאו מוועדות בנייה למיניהן ולא יהיו מודעים לכך שבפועל הדייר הקודם… קודם ערך שיפוץ ושינויים במבנה.
לכן חשוב מאוד להביא מודד מוסמך שימדוד את כל קירות הבית, הפתחים, מיקומי האינסטלציה, הנמכות גבס אם קיימות ונקודות החשמל.
מדידה מוקדמת של הנכס מייצרת מצב מהימן עליו אפשר להסתמך וכך לא למצאו את עצמכם מוציאים הוצאות מיותרות על שינויים שנאלצתם לעשות בתכנון תוך כדי תנועה.
עשו רשימה של הצרכים שלכם
רק אתם מכירים את עצמכם הכי טוב. תהיו כנים לגבי ההרגלים הנוכחיים שלכם ואל תעצבו את הבית לפי ההרגלים שהייתם רוצים שיהיו לכם.
לדוגמא:
אם אתם משפחה שמאפשרת אכילה בסלון, סביר להניח שלמרות שתקנו פינת אוכל גדולה ומפוארת הרגל זה יישאר או לפחות ייקח זמן להקנות את ההרגל החדש שלא אוכלים בסלון יותר. לכן אולי כדאי לא ללכת רחוק עם הפנטזיה על ספות בצבע לבן.
הילדים לומדים בחדרים או על הראש של אמא במטבח? מידע זה יכוון אתכם בתכנון לגבי תוכניות החשמל, התאורה הנוספים הנדרשים באזור המטבח.
זה מה שנקרא "old habits die hard" או בעברית " הרגלים רעים מתפוגגים לאט"…
בחירת ריצוף, חיפויים וכלים סניטריים
חשוב שנדע את מיקומי קירות הגבס, נישות הגבס והנמכות התקרה למיניהן וכן את השינויים והתוספות בכל הנוגע לחשמל ואינסטלציה לצורך קבלת הצעת מחיר מדויקת מהקבלן ומהספקים של החומרים השונים .
עכשיו, כשאנו יודעים כמה נשאר לנו בתקציב לאחר קיזוז הוצאות העבודה נתפנה לבחור את הריצוף, החיפויים והכלים הסניטריים שצריכים להיות זמינים לפני תחילת העבודה כדי שלא לעכב את מהלך השיפוץ.
כדאי להכין גם תוכנית עבודה של 'פריסת קירות' כך שנדע בדיוק איפה מתחילים להניח כל אריח, כדי למנוע טעויות עיצוביות בשטח. את השלב הזה עושים לאחר רכישת הכלים הסניטרים, החיפויים והאריחים.
בשלב זה אפשר גם לבחור דלתות חוץ ופנים, ואת כל עבודות הנגרות הנדרשות.
הארה בונה: לגביי הזמנת החומרים המלצתנו היא לא לחכות לדקה ה- 90 אולי יש איזה אסלה מיוחדת או ברז מסוים שהזמינות שלהם במלאי אצל הספקים השונים הינה נמוכה. לכן, הנכון ביותר או שברגע שאתם סגורים על הדגמים השונים לבצע את הרכישה ולוודא מול הספק שאותה אמבטיה ברזים או כל פרט אחר שהזמנתם משוריינים לכם במלאי ולא יהיו הפתעות ביום בו תבקשו אספקה.
הזמן להכניס תפאורה
לאחר שבנינו את סקאלת הצבעים הקבועה לחללים המשותפים ולכל אחד מהחדרים של דיירי הבית, ניתן להתפנות לבחירות הצבע לקירות השונים. ובזמן שבבית השיפוץ מתקדם במרץ צאו לטייל ולרכוש את הטפטים, התמונות, אקססוריז, שטיחים, וילונות גופי תאורה והמוצרים המשלימים.
כולנו elgal מאחלים לכם המשפצים שתצליחו להנות מהתהליך לא פחות מהתוצאה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *